ariaman
31 شهریور 1401 - 22:53

استاندار سیستان و بلوچستان: تمام ارزش‌های دینی ما در دفاع مقدس متبلور شده بود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تمام ارزش‌های دینی ما در دوران هشت سال دفاع مقدس از سوی رزمندگان متبلور شده بود و امروز ما نیازمند ترویج این ارزش‌ها در درون جامعه هستیم.

حسین مدرس خیابانی در رژه نیروهای مسلح که همزمان با ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی و حمله رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی و شروع هفته دفاع مقدس با حضور نیروهای سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، مرزبانی و بسیج در زاهدان برگزار شد اظهارداشت: تمام لحظه‌های دفاع مقدس افتخار آفرینی بوده و همچون یک حصار در طول ۴۳ از پیروزی انقلاب اسلامی حافظ نظام و انقلاب اسلامی بوده است.

وی بیان کرد: مجموعه ارزش‌های دینی ما در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی متبلور شد و اگر بخواهیم اشاره کنیم به همه آنچه که به عنوان ارزش‌های اولیه انقلاب شکوهمند ایران اسلامی مطرح شد همه آنها در تمام صحنه‌های جنگ تحمیلی توسط فرزندان، جوانان و رمندگان ما خلق شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ایمان به خدا، ایمان به هدف و راه و عقیده بزرگترین ارزش و راهنما و مسیر برای حرکت در دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: خلوص نیت و کار تنها برای رضای خدا و دست کشیدن از مادیات و دارایی‌های دنیایی از دیگر ارزش‌هایی بود که به وضوح در دوران دفاع مقدس از جوانان و رزمندگان ما دیده شد.

مدرس خیابانی افزود: ایثار و از خودگذشتگی مهمترین عامل و عنصر برای پیشبرد اهداف جنگ تحمیلی بود و به عینه دیدیم که امروز هر موقع صحبت از ایثار و از خودگذشتگی می‌شود رزمندگان و جوانان ما در دفاع مقدس به عنوان الگوها و اسوه‌های این حرکت عظیم مطرح می‌شوند.

وی تصریح کرد: ولایتپذیری و تسلیم محض بودن یکی از مهمترین خصوصیات رزمندگان بود و اینکه امروز می‌گوییم که دشمن هر جا ورود کرده و ما هدف، الگو و اسوه را گم نکردیم و تسلیم محض ولایت فقیه بودیم مطمئن باشیم که خواب دشمنان تعبیر نخواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حب به وطن و وطن پرستی یکی دیگر از ارزش‌های دفاع مقدس بود و غلبه اراده بر مادیادت و امکانات در این دوران در بین رزمندگان ما نمود پیدا کرده بود.

وی افزود: مجاهدت، کار بی امان و شبانه روزی یکی دیگر از ارزش‌های دفاع مقدس است و آن چیزی که امروز به عنوان الگو و راه نجات کشور مطرح می‌شود.

مدرس خیابانی اظهارداشت: خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل یکی دیگر از ارزش‌های دوران هشت سال جنگ تحمیلی بود. وقتی تمام عملیات‌های رزمندگان را مشاهده می‌کنیم می‌بینیم که با دست خالی با ماشین امکانات دشمن که از همه جای دنیا تغذیه می‌شد با دست خالی و با این ابتکارات در برابر آنان ایستادگی کردند.

وی بیان کرد: کمک و دستگیری و مهربانی را به وضوح در دوران دفاع مقدس می‌توان از مردان و زنان در پشت جنگ دید و امروز اینها باید به عنوان یک ارزش و دارایی در ادامه پیشرفت اعتلای جمهوری اسلامی مطرح شود.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: خودباوری و اعتماد به نفس یکی دیگر از ارزش‌های دوران دفاع مقدس بود آن چیزی که امروز در بین جوانان ما باید رواج یابد.

وی تصریح کرد: امروز آن چیزی که بیشتر به آن احتیاج داریم اعتماد به نفس و خودباوری است و این باید در جامعه نهادینه شود.

مدرس خیابانی افزود: خودباوری و اعتماد به نفس آن چیزی که رزمندگان ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی اثبات کردند با وجود اینکه همه قدرت‌های جهانی در برابر ایران ایستادند حتی یک لحظه خودشان را نباختند و این باید امروز در جامعه مطرح شود.

وی ادامه داد: با وجود تمام گردن کشی‌ها، تهدیدها و خط و نشان کردن‌هایی که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند برای ایران می‌کشند آن چیزی که می‌تواند با آن مقابله کند حس خودباوری در بین جوانان ما است.

باشگاه خبرنگاران جوانسیستان و بلوچستانزاهدان

شناسه خبر: 752232